PL logo EN
Szukaj |
17:30 - Projekcja oraz spotkanie z reżserką filmu Ustalenia, które zostały ustalone / ŁAŹNIA 2
Łaźnia 2 w Nowym Porcie / KINOPORT
 
Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserką filmu Magdaleną Mosiewicz.
 
Ustalenia, które zostały ustalone, reż., scen. Magda Mosiewicz, Narodowy Instytut Audiowizualny, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, 2015.
 
Film zaczyna się od słów reżyserki Moniki Strzępki „Ostro…” i tak jest przez cały czas. Magda Mosiewicz weszła z kamerą na próby najbardziej bezkompromisowego duetu teatralnego w Polsce – Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Nikt się tu nie bawi w dywagacje o sztuce, a jest ciężka praca, codzienna teatralna harówa, która trwa do późnych godzin nocnych. Jest entuzjazm i są zwątpienia. To teatr od strony, którą się rzadko pokazuje. Autorka towarzyszy twórcom w czasie prób do przedstawień Bierzcie i jedzcie, Bitwa Warszawska 1920, Klątwa, odcinki z czasu beznadziei oraz W imię Jakuba S. Powstał film, który nie tylko dokumentuje proces powstawania spektaklu, lecz który jest autorską wizją tego, czym także jest teatr.
 
 
Magda Mosiewicz – jest reżyserką i scenarzystką. Ukończyła Wydział Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi. Pracowała jako dziennikarka Pegaza i TVP Kultura. Byłą kuratorka programu Departament Propozycji festiwalu Warszawa w Budowie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Zielony Jazdów w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Autorka opowiadań i sztuk teatralnych (jest dramat Dreamland drukowany był w „Dialogu” nr 5/2015). Tłumaczka, autorka zdjęć do filmów dokumentalnych, a także wideo do spektakli Komuny// Warszawa i Barbary Wysockiej. Jako reżyserka zrealizowała dokument o Ewie Hołuszko, transseksualnej bohaterce „Solidarności” i jej życiu po 1989 roku pod tytułem Ciągle wierzę.
 
 
NInA jest partnerem pokazu filmu. 
← Powrót
Następna edycja za:
-1366 dni
Filmy konkursowe
Festival in out in news